Najważniejszym meblem w pracy fizjoterapeuty jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być praktyczny i komfortowy również dla kobiety masującej jak i tej robiącej masaż.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji który dobrać na co zwrócić uwagę?
Nabywając stół stacjonarny do masażu należy kierować się pewnym założeniu, jakie dla każdego spośród nas na 100% będzie różne. Jeśli masaż jest twoją hobby i będzie prowadzony rzadko nie jest ci potrzebny luksusowy i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Jednak jeżeli codziennie przyjmujesz na nim chorych powinieneś dobrze przeanalizować jaki stół do fizjoterapii zakupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najtańsze będą stoły do masażu przenośne, które przeważnie pozbawione są automatyki, ponieważ jest ona ciężka. Więc taki stół do fizjoterapii możemy nabyć już w cenie 2 tys, złotych. Powinien on zawierać pokrowiec do noszenia, sprawnie i szybko się składać. Jego waga jest także wyjątkowo lekka, dzięki czemu potrafi go każdy szybko przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już kolejna kwestia. Mogą one dochodzić cenowo aż do kilkunastu tysięcy. Wybrane spośród nich są w pełni automatyczne – leżanka i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Drugie zaś są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, jakie znajdują się się na dole stołu. Najtańszą opcja będzie tutaj stół stacjonarny do masażu, jaki ma regulowaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał nabyć?
Potrafią być one zbudowane z drewna lub z metalu. Aluminiowe stoły są zwykle lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły mobilne.

Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim interesujący design oraz prostota .Takie stoły świetnie sprawdzają się więc w formie stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o właściwej wysokości to niezbędny sprzęt każdego masażysty. Działa przy nim poprzez wiele godzin i| ażeby nie obciążać nadmiernie kręgosłupa na wysokość winna być regulowana. Jest to obowiązkowe do wykonania dobrze masażu. Szerokość leżanki jest także czymś wyjątkowo ważnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości mniejszej niż 60 cm, ale również za znacznie bardziej korzystne oraz uniwersalne zakłada się, stoły minimum 70 cm. Jeżeli idzieo komfort pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może mieć nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na pewno o wiele komfortowo niż na stole o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy nóg liczy się funkcjonalność oraz bezpośredni dostęp do normalnych części ciała. Uwagę warto wówczas zwrócić na obecność regulowanych segmentów umożliwiających na położenie ciała klienta w pozycji wygodnej zarówno dla niego, jak i dla masażysty. Dobrze dobrany stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór pochopny. Najkorzystniej zasięgnąć danych w specjalistycznym sklepie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej dobry.