Bańki chińskie masaż twarzy jest niezwykle powszechny w w Polsce. Możemy także spotkać się z nazwą „facial cupping” , jednak by masaż dawał rezultaty powinno się go robić często i jeżeli nie mamy żadnych przeciwwskazań. Bańki chińskie do twarzy mają wymiar grzybka, a pierwsze wieści o nich możemy wyszukać już w starożytnym Egipcie. Bańki chińskie masaż twarzy jego możliwością może być zwykły masaż Kobido. Bańki chińskie na twarz w momencie masażu używa się jednak dodatkowe urządzenia – nie mają one zaworu, a podciśnienie wykorzystuje się dzięki stworzeniu efektu wyssania poprzez naciśnięcie grzybka. Wykonane są one ze specjalnej gumy. Masaż rozluźnia mięśnie, a zmarszczki robią się mniej widoczne. Bańki chińskie do twarzy pomogą nam się zrelaksować, a dzięki temu, że napięcie na twarzy w ciągu masażu maleje. Nasza twarz robi się promienna. Bańki chińskie na twarz jak stosować? Na samym wstępie powinniśmy odpowiednio zmyć makijaż. Możemy do tego użyć mleczko do demakijażu lub inne dostępne na rynku kosmetyki. Musimy również skorzystać piankę lub tonik, aby nasza cera była właściwe PH. Cerę powinno się doskonale nakremować, aby bańki mogły się po niej przesuwać płynnie. Do tego masażu możemy stosować równe skoncentrowane olejki, jakie w ciągu masażu wchłonie nasza cera. Bańki chińskie do twarzy na samym wstępie wykorzystuje się je w taki sposób by pobudzić prace kluczowych naczyń limfatycznych. W kolejnych etapach bańki chińskie na twarz używa się od środka do zewnątrz tak by zlikwidować nadmiar limfy. Czoło i skronie masujemy kolistymi ruchami.

Po masażu cera jest nieco zarumieniona. Dzieje się tak, ponieważ mocno pobudzamy krążenie krwi w tych partiach. Jeśli w czasie masażu czujesz dyskomfort powiedz, aby fachowiec uniósł troszkę bańki tak, by dostało się do niej powietrze. Nie powinnaś już później odczuwać dyskomfortu. Bańki chińskie masaż twarzy zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut – w zależności od masowanego obszaru, cery pacjenta także takich działań dodatkowych, jak masaż odprężający po zabiegu.
Bańki chińskie na twarz https://med-store.pl/pokaz-produkt/banka-gumowo-szklana-do-masazu-prozniowego-twarzy-15-cm-1-szt/2944 jakich rezultatów możemy się spodziewać po ich stosowaniu:

  • zniwelowanie zmarszczek
  • Wpłynie na naprawę elastyczności i jędrności cery,
  • Poprawi koloryt,
  • Pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny,
  • Poprawi ukrwienie tkanek

Efekty widoczne są już po około 1,5 miesiącu używania. Bańki chińskie masaż twarzy możemy zrobić około 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość powinna być dobrana do osobistej wrażliwości cery. Raz w tygodniu, po ukończonym masażu, można włożyć maskę, która dodatkowo utrzymania rezultatów masażu. Bańki chińskie do twarzy kto nie powinien ich stosować.?

  • cera naczyniową
  • żylaki oraz dolegliwości układu krążenia,
  • rozmaitego rodzaju nowotwory,
  • schorzenia zakaźne,
  • w czasie menstruacji

Jeżeli już zdecydujemy się na bańki chińskie na twarz musimy założyć, że ich funkcjonowanie daje rezultaty, jednak musimy na nie poczekać. Warto jest zawsze przeprowadzić zabieg relaksujący po masażu, abyśmy mogli czuć się w pełni odprężeni.