Ktokolwiek spośród nas na 100% spotkał się z pojęciem akupresury. Jest to technika, która pochodzi z Azji. Akupresura, inaczej nazywana także jako bezigłowa akupunktura, jest wykorzystywana w leczeniu zaburzeń oraz dolegliwości różnorodnego pochodzenia. Mata do akupresury na kręgosłup ma na celu stworzenie delikatnego nacisku na poszczególne partie ciała. Przeważnie zbudowana jest z wypustek plastikowych lub metalowych ( dla bardziej zaawansowanych aby pod wpływem ciężaru dobrze uciskać wybrane partie ciała. W obecnym świecie powstały specjalne maty, jakie potrafimy wykorzystywać samodzielnie w mieszkaniu na różnorodne choroby jak:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Mata do akupresury na brzuch jej istotnym zadaniem jest uruchomienie odpowiednich punktów na brzuchu za pomocą wypustek. Chcąc polepszyć kondycję skóry na brzuchu ją uelastycznić mata się do tego idealnie nadaje. Mata do akupresury na brzuch wykorzystywana jest zwłaszcza przy takich chorobach jak wzdęcia, zaparcia, zgaga. Mata do akupresury na ból głowy potrafi być używana bez wskazań lekarskich. Mata do akupresury na migreny usprawnia krążenie krwi, dzięki czemu ma to ogromnie optymistyczny wpływ na bóle migrenowe. Mata do akupresury na ból głowy umożliwia na rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia w regionie szyi. Mata do akupresury na migreny uwalnia oksytocynę, dzięki temu ulepszy nasze samopoczucie oraz ograniczy ból. Można również zakupić poduszkę do akupresury, która stymuluje obszar szyi, natomiast nie jest to wymóg konieczny, żeby sama mata do akupresury na ból głowy https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 przynosi dobre efekty. Mata do akupresury na cellulit – cellulit jest podyktowany zmianami strukturalnymi w podskórnej warstwie tkanki tłuszczowej także nie może zniknąć bez masowania warstw wewnętrznych. Może przytrafić się każdemu spośród nas bez względu na wagę. Mata do akupresury na cellulit i masaż nią pomoże: pobudzić układ limfatyczny, poprawić krążenie krwi, uelastycznić i wygładzić skórę. Mata do akupresury na kręgosłup dobrze sprawdza się w wleczeniu dyskopatii, jednak też z bólami kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Mówi się, że około 25% pań do 50 roku życia posiada z nim kłopot. Mata do akupresury na kręgosłup posłuży nam w walce z rwą kulszową lub uszkodzeniami dysku. Okres automasażu dobierz do indywidualnych możliwości. Idealna mata igłowa na ból zlokalizowany w odcinku lędźwiowym to niewielki aplikator lub zagłówek do akupresury, które idealnie dopasowują się do krzywizn kręgosłupa. Kolana winnym być w tym| momencie trochę ugięte.

Każda z opisanych mat posiada swoje właściwości. Jeśli będziemy je stosować na 100% po paru tygodniach zaobserwujemy dobre rezultaty. Musimy również w momencie ważnych zajęć zapytać fachowca jakie pozycje i jak najkorzystniej jest stosować mata do akupresury na brzuch lub mata do akupresury na cellulit. Nie jest to jednak niezbędne, ponieważ potrafimy sami zobaczyć filmy na internecie oraz razem z innymi wypróbować terapie w domu.