Wałek lyapko bez niklu jest wykorzystywany na wiele rodzajów i oddziałuje na wiele sfer naszego ciała. Wałek lyapko spełnia rolę pobudzającą (czas użytkowania lyapko wałek do twarzy bez niklu to jakieś 7 min) i relaksacyjną (czas użytkowania wałek lyapko to około 15 min) Ale można je również stosować zgodnie z indywidualnymi preferencjami, żeby otrzymać upragnione skutki. Lyapko wałki wykorzystywane są w gabinetach fizjoterapeutycznych na początku zabiegu, aby przygotować ciało chorego, lub aby zrelaksować mięśnie po masażu czyli na zakończenie. Lyapko wałek do twarzy bez niklu są najczęściej stosowane do masaży dynamicznych. Wałek lyapko pojawia się w kilku rozmiarach, dlatego możemy go używać na dowolne miejsce na ciele. Do masażu twarzy perfekcyjnie sprawdzi się tutaj lyapko wałek do twarzy bez niklu, na większe partie ciała jak pośladki czy ramiona możemy wykorzystać duży wałek lyapko bez niklu. Różnią się one nie tylko wielkością, lecz również rozstawem igieł. Jest to dość kluczowe w doborze prawidłowego aplikatora dla pacjenta.

Lyapko wałki są niezwykle łatwe w użytkowaniu i po terapii fizjoterapeutycznej możemy z nich korzystać samodzielnie.
Wałek do masażu lyapko jakie są korzyści jego stosowania:

  • rozluźnienie wielkich napięć mięśniowych;
  • zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie bólu głowy, karku;
  • przyspieszenie odbudowy tkanek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry

Lyapko wałek do twarzy bez niklu przeciwwskazania:

  • ciąża
  • zmiany dermatologiczne
  • podejrzenie nowotworu
  • w okresie miesiączki

Wałek lyapko jakie mamy rozmiary oraz do których partii ciała warto jest go stosować: Niewielki lyapko wałek do twarzy bez niklu – znakomicie nadaje się do twarzy, lecz również do miejsc ciężko dostępnych jak np staw kolanowy. Szczególnie dokładnie sprawdza się również na mniejszych pacjentach. Wałek do masażu lyapko https://med-store.pl/aplikatory-wieloiglowe-lyapko/walki-lyapko/30/132 średni. Tego typu wałki posiadają najpotężniejsze zagęszczenie igieł, dlatego ból w okresie masażu może być niezwykle wyraźny. Nadaje się perfekcyjnie do masaży twardych powierzchni jak łydki czy ramiona. Wałek lyapko duży. Rozstaw kolców jest jest mniejszy niż w średnim. Nadaje się na większe partie ciała jak brzuch czy pośladki. Jego funkcjonowanie jest równie silne jak pozostałych. Ból odczuwany w momencie terapii jest jednak lżejszy niż w wypadku średniego – wałek lyapko bez niklu.
Lyapko wałki jakie są odczucia podczas masażu?
Na samym początku istotniejsza grupa kobiet czuje kłucie, a kobiety o mniejszym progu bólu dość nieprzyjemny ból, zwłaszcza w miejscach większych zmian chorobowych. Z czasem czucie dyskomfortu robi się mniejsze, gdyż przyzwyczajamy się do masażu. Jest to moment, kiedy pierwsze, powierzchowne napięcia już minęły i dochodzi do zwolnienia napięć położonych nieco głębiej. Całkowita terapia trwa około 2 tygodni i powinna być przeprowadzana regularnie. Szczególnie pozytywnie oddziałuje na stan skóry oraz nastawienie. Po tym czasie winno zrobić się przerwę około tygodnia, aby później wrócić do masażu – lyapko wałek do twarzy bez niklu. Masaż jest niezwykle przydatny i cieszy się wielkim zainteresowaniem pośród rehabilitantów.