By dobrać właściwe stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na dużo jego funkcji. Powinno się na nim pracować dobrze rehabilitantowi jednak też chory powinien czuć się dobrze. Stół do masażu to konieczne akcesorium każdego gabinetu. Jednakże jego nabycie nie jest oczywiste. Należy wziąć pod uwagę dużo parametrów jak funkcja, regulację i jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego salonu, a nawet kliniki, więc powinno się wybrać wzór, jaki będzie się dobrze reprezentował się. Stół do rehabilitacji powinniśmy normalnie podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien mieć dużo udogodnień, aby szybko można było go spakować i przewieźć. Powinien mieć pokrowiec, żeby nie pobrudził się nam w czasie przejazdu. Niewątpliwą korzyścią będzie jego waga im lżejszy tym korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się wśród fizjoterapeutów, jacy wykonują zabiegi w domach klientów także często muszą go przewozić. Wartość takiego stołu jest również mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić zwyczajnie na trzy grupy

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna zaletą, która mają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość przystosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dobrej dla nas wysokości nawet w ciągu masażu. Stół do rehabilitacji winien posiadać odpowiednią liczbę segmentów. Modyfikacja ich położenia daje bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Odpowiedniejsze ułożenie pacjenta pozwoli bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała i doskonalenie odpowiednich mięśni.

Stół do masażu i rehabilitacji winien być również pokryty takim materiałem, aby można było go łatwo czyścić. Jeśli stół do masażu jest użytkowany w gabinecie, a my jako pracodawcy chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego wyposażenia to oczywiście występują one w wielu kolorach. Pamiętajmy jednak, aby wybrać kolor i obicie, jakie jest odporne. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wyszukać w dogodnym kolorze, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest również wysokość stołu, która powinna być regulowana, nie tylko dla pacjenta ale przede wszystkim dla rehabilitanta. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości przychodni to około 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie sprawa wygląda z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezbędny w okresie pracy fizjoterapeuty, więc warto poświęcić trochę czasu, aby wyselekcjonować najodpowiedniejszy dla nas.