Na samym wstępie powinno się wyjaśnić czym jest mata do akupresury z poduszką i jaka jest różnica pomiędzy akupunkturą i akupresurą. Obie te strategii wywodzą się ze wspólnej koncepcji, ale różnią się od siebie w sporym stopniu. Akupunktura to nakłuwanie miejsc ustalonych na ciele za pomocą igły. Szczególnie na początku jest ona bolesna i może powodować powstanie krwiaków. Akupresura z kolei nie wymaga pomocy lekarza, ale jest ona regularnie z nią porównywana. Nauczenie się punktów energetycznych spośród jakich korzystamy w momencie zabiegu nie jest dosyć proste.
Mata do akupunktury z poduszką jak ją używać? Wiele z nas na co dzień korzysta takiej maty przy normalnych czynnościach np praca przy komputerze. Natomiast taka mata do akupresury z poduszką pozwala na masaż trudno dostępnych miejsc na ciele. Poduszka stanowi doskonałe podparcie kręgosłupa szyjnego i jest zawarta w asortymencie. Mata do akupunktury z poduszką sesje na niej powinny odbywać się regularnie. Najkorzystniej jeśli używamy niej codziennie, i każda sesja trwa około 30 minut. Rozsądnie jest jeśli jesteśmy w stanie wykorzystać – mata do akupresury z poduszką w normalnej pracy. Zmierzając do biura zabieramy ją ze sobą i siedzimy na niej przez część etapu pracy. Mata do akupunktury z poduszką dla początkujących może stać się nie lada wyzwaniem, lecz z czasem przyzwyczaimy się do kolców i będziemy mogli na niej spędzać mnóstwo czasu. Dlatego takie maty są zbudowane z kolców z plastiku dla początkujących i kolców metalowych, które niestety są znaczniej bolesne dla zaawansowanych. Poduszkę możesz użyć osobno do stymulacji zakończeń nerwowych na krótkim odcinku. Aby uzyskać ogólny rezultat zrelaksowania, dobrze zainwestować jednak w całą matę.

Mata do akupunktury z poduszką wykorzystywana często może wpływać na obniżenie migren, bóli stawów, i nawet skórki pomarańczowej. Idealnie sprawdza się w niwelowaniu stanów depresyjnych i rywalizacji z brakiem snu. Tego rodzaju kuracja jest coraz wysoce znana zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, jednak u nas też coraz więcej osób z niej korzysta. Mata do akupresury z poduszką jest lekka i możemy zabrać ją w dowolne pomieszczenie. Szybko się zwija oraz mało miejsca. Mata do akupunktury z poduszką jest zawsze pokryta naturalną bawełną , a wypustki są antyalergiczne, wiec każdy może swobodnie z niej korzystać na zajęcia winniśmy posiadać swoja osobistą matę, chociaż pokrowce są zdejmowane, dzięki czemu bez kłopotu możemy zadbać o czystość. Mata do akupresury z poduszką jak można zacząć ją stosować? Na wstępie winniśmy ułożyć się na niej w cienkim ubraniu. Systematycznie zwiększaj czas stosowania maty po przyzwyczajeniu się do niej. Początkowo może być zauważalny pewien ból. Szybko jednak zauważysz, po kilku sesjach korzystne działanie maty na twój organizm. Warto ją stosować samemu albo pod okiem specjalisty.