Polski stół do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego funkcjonować. Chory chce, żeby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej wygodny dlatego tak niezmiernie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być dobrany nie tylko pod kątem chorego, ale też żeby był funkcjonalny dla fizjoterapeuty, bo przecież on przebywa funkcjonując na nim sporo czasu. Na naszym rynku widocznych jest dużo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest prawdopodobnie najlepiej zaawansowanym urządzeniem oraz niestety najkosztowniejszym. Natomiast jest coraz częściej preferowany przez masażystów do pracy. Ze względu na wykorzystanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tutaj zasadnicza, gdyż jak rozumiemy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi swobodnie się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny cenowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • posiada dodatkowe urządzenie do łatwego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • solidna konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • odpowiedni dla chorego
 • regulowana wysokość

Jeśli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co powinniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości leżanki. Jest ona bardzo istotna jeśli chodzi o masaż i prowadzone rehabilitacje, a tym samym oddziałuje na doskonalszą jakość terapii oraz pozwala na błyskawiczny powrót do zdrowia. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać także regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie wymaga zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, stanowi ona również dosyć przyjemna w użytkowaniu.

Czy ilość elementów jakie ma elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy rehabilitacjach? Oczywiście, że tak. Ale to rehabilitant powinien jasno opisać obszar masaży realizowanych w gabinecie i do tego wyszukać dobry stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy wyróżnić:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji i obciążenie, wielkość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być bezpieczny oraz łatwy w przesuwaniu. Są one dość ciężkie dlatego wyposażone zostały w koła, które poprawiają jego poruszanie. Oczywiście na przebieg zabiegu są one ograniczane, aby stół rehabilitacyjny nie ruszał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą idealne dla niemowlęta, natomiast dla dorosłych są one za niskie i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu optymalna to 100 cm natomiast dla kobiet starszych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć blisko 120 cm wtedy komfort chorego będzie o wiele większy. Poszukując idealny stół rehabilitacyjny powinniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, jednak przede wszystkim na komfort pracy rehabilitanta i chorego.