Stół rehabilitacyjny z pilotem to kluczowe wyposażenie klinik fizjoterapii, bez którego niełatwo jest prowadzić rehabilitacje pacjenta. Na rynku osiągalnych jest mnóstwo modeli stołów, które służą do różnego typu terapii, a ich konstrukcja odpowiada konkretnym potrzebom, by odciążyć fizjoterapeutę w okresie prowadzenia zabiegu. Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest zapewne najbardziej pożądanym stołem wśród masażystów. Funkcja elektrycznej regulacji wysokości jest wskazana, jeśli zwykle podczas zabiegów musimy opuszczać i podnosić pacjenta. Nie musimy wtedy przerywać terapii tylko w przebiegu lekko podnosić leżanką. Stół rehabilitacyjny z pilotem idealnie sprawdzi się warunkach kiedy z gabinetu korzysta, kilku masażystów. Wiemy, iż każdy z nich ma osobiste zasady pracy i będzie mógł swobodnie dopasować wysokość do indywidualnych potrzeb. Dla komfortu rehabilitanta i pacjenta stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym został wyposażony w elektryczną regulację wysokości w normach 41-105 cm.

Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath jest to stół jakości premium, dzięki czemu obicie jest antybakteryjne jak też odporne na zabrudzenie. Posiada też zagłówki z podnoszącym komfort otworem na głowę oraz ergonomiczne podpórki na ręce. Jak rozumiemy stół rehabilitacyjny z pilotem jest osiągalny w wielu opcjach kolorystycznych. Materiał powinien odpowiadać kolorystycznie wnętrzu kliniki. Konstrukcja ramy na jakiej opiera się stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest niesamowicie wytrzymała i również może mieć różne kolory. Barwiona jest ona proszkowo, a dobór kolorów jest niewątpliwie duży. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową jest wyposażony w kąta przechylenia zagłówka od -70° do 40° oraz 2-częściowy zagłówek z podłokietnikami opuszczanymi względem ich kluczowej części. Stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym może być także wyposażony w funkcje fotela. Tylna cześć stołu potrafi być unoszona pod katem 90 stopni. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath może być także wyposażony w elektryczna regulację środkowej części leżanki, którą możemy unieść na wskazaną przez nas wysokość. Oczywiście stół rehabilitacyjny z pilotem może mieć te obie funkcje jednocześnie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości standardowe wyposażenie:

  • opuszczane koła, dzięki tej funkcji stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową możemy lokować w optymalne dla nas miejsce bez intensywniejszego wysiłku
  • stół rehabilitacyjny z pilotem jest stabilny i niepodatny na silne obciążenia, dzięki czemu podczas przeprowadzenia terapii stół się nie wygina
  • stół rehabilitacyjny z pilotem bobath ma podział leżanki na kilkanaście części w współzależności od własnych upodobań. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową powinien jak najwięcej łamań, dlatego tutaj najkorzystniej wziąć pod uwagę stół 5 lub 7-częściowy.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest w wielu formach i cenach. Dlatego selekcjonując właściwy stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym winniśmy zwrócić uwagę na przyzwyczajenia fizjoterapeuty. Oczywiście powinno się wspomnieć im więcej funkcji tym wartość niestety będzie wyższa. Warto natomiast mieć na uwadze aby stół rehabilitacyjny z pilotem był wysokiej jakości, świadczy to też o naszym gabinecie.