Stół rehabilitacyjny sumer to normalne wyposażenie każdego gabinetu do masażu. Nie zawsze każdy stół sumer będzie przydatny dla każdego specjalisty. Jak wybrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, aby były dla nas najbardziej odpowiednie podczas pracy. Stoły sumer są robione przez rodzimego producenta i znakomicie nadają się do prowadzenia na nich masażów manualnych . Powinniśmy wyróżnić ich kilkanaście rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich istotna zaletą jest możliwość regulacji kąta pochylenia w zakresie 0-87 stopni. Ta funkcja jest potrzebna przy regularnych ćwiczeniach, a zarządzanie nią za pomocą pilota usprawnia masaż fizjoterapeuty. Stół stacjonarny sumer może występować w kilkunastu odcieniach. Posiadamy wielki dobór barw, dzięki czemu zawsze znajdziemy satysfakcjonujący nas kolor, który idealnie wpasuje się do naszego pokoju. Wiemy jak jest to istotne dlatego stoły sumer mają naprawdę ogromną ilość kolorów tapicerki – nie tylko kolorów, ale również obić od tradycyjnych do dodatkowo płatnych czyli VIP, które wyróżniają się powłoką antybakteryjną, ale również są odporne na plamy.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego podstawowa zaletę jest elektryczna regulacja ustawienia leżanki. Jest on jednym z bardziej nowoczesnych stołów. Stosowany jest głównie w prywatnych gabinetach do masażu, ale także do kinezyterapii indywidualnej. Stoły elektryczne sumer posiadają regulację sprężynową zagłówka. Możemy nim kierować od -60 do 60 stopni. Zagłówek posiada bardzo trwałą konstrukcję również jest wytrzymały na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer posiada antypoślizgowe kółka, które gwarantują duży komfort pracy przy masażu. Konstrukcja stołu jest bezpieczna nie ślizga się, co jest szczególnie istotne przy pracy rehabilitanta. Stoły sumer mają solidną ramę barwioną proszkowo, tu również możemy skorzystać z wyboru odcieni, aby cała konstrukcja pasowała do naszego gabinetu. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą mieć różne wyposażenie za opłatą:

  • Stół sumer posiada zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – posiada zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie zastosowanie w przypadku poprawienia komfortu chorego przebywającego na brzuchu. Daje on takie ułożenie osoby masowanej aby masaż górnej części pleców był jak najlepiej efektywny i przynosił choremu zadowolenie.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze specjalnym siłownikiem o dużej wytrzymałości, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wyselekcjonować odpowiedni stół rehabilitacyjny sumer musimy zachować zdrowy rozsądek i wybrać, taki który będzie nam pod względem funkcjonalności najkorzystniej odpowiadał. Stół sumer możemy zakupić już od kilkunastu tysięcy, ale z dodatkowym wyposażeniem kwota może być wyraźnie większa. Nie zawsze opłaca się mieć wszystkie dostępne dodatkowe wyposażenia, ponieważ może się okazać, że z większość nie będziemy korzystać. Stoły elektryczne sumer są to przecież jedne z najkorzystniejszych stołów na rynku i cieszą się dużą sławą wśród rehabilitantów. Nieliczni będą chcieli zakupić stół elektryczny sumer, ponieważ jest on dla nich najodpowiedniejszy. Zakres funkcji jest korzystniejszy, co ułatwia pracę. Innym rehabilitantomnatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne dodatkowe urządzenie jest dla nich niepotrzebne po prostu za kosztowne. Musimy jako fizjoterapeuci dobrać rozsądnie aby stoły sumer, zaspokoiły nasze oczekiwania w 100%.