Na samym wstępie powinno się powiedzieć czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Robiona jest ona zwykle u młodych dzieci, natomiast może być również praktykowana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów oraz polepszenie napięcia mięśniowego. Dlatego tak znaczące jest żeby wybrać dobry stół do bobath, jaki będzie spełniał obrane przez nas kryteria.

Stoły do bobatha występują jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale teraz wybierzmy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza kuracja będzie opierać się na nastolatkach winniśmy zamówić stół do bobath szczególnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim pracować. Wymiary leżanki są uniwersalne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są dostosowane do pracy z dziećmi. Stół bobath ma zwyczajowo antypoślizgowe nóżki, które dają fizjoterapeucie stabilność podczas masaży. Tego rodzaju stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. mają stalowe, stabilne ramy, które są zwykle lakierowane proszkowo. Jeśli idzie o materiał potrafimy ją osobiście wybrać. Stół bobath może mieć odcień, taki który będzie pasował do naszego wnętrza. Jest to raczej istotny element naszego wystroju. Tapicerka musi mieć certyfikat UE. Tapicerka według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na standardową tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu premium, które są grubsze, a komfort pacjenta jest o wiele większy przy fizjoterapii. Charakteryzują się one zwykle super powłoką przeciwbakteryjną, a wszelkie zanieczyszczenia są prosto z tego rodzaju materiału zmywane. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 możemy kupić w jakiejkolwiek konfiguracji, lecz tu na pewno kluczowa będzie cena. Im lepsze wyposażenie tym właśnie opłata będzie wyższa.

Możemy również nabyć stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na pewno będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, która jest poruszana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie pacjenta w toku trwania rehabilitacji.

Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele większy i na pewno mniej stresujący. Stół do bobatha ma konstrukcję stalową, która umożliwia wsparcie dodatkowo potrafimy ją dobrać w paru odcieniach. Tapicerka i jej odcień również dostępny jest w paru opcjach do wyboru od normalnego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Możliwość ta jest świetna przy średnim lokalu i rozmaitych metodach masażu rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że zwykły stół bobath waży około 90 kg dlatego poruszanie go może być niemożliwe, a złożenie go i ustawienie w dobrej pozycji, jest naprawdę ogromnym walorem.

Stół do bobatha możemy również doposażyć:

  • możemy zastąpić wielkość leżanki
  • wybrać odcień tapicerki i konstrukcji
  • zakupić pilota nożnego lub ręcznego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy terapii nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien mieć regulacje wysokości. nabyć w sklepach elektronicznych w których jest chyba najbogatszy ich wybór. Wybierając odpowiedni dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z myślami w internecie jak także z ocenami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu powinno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez wiele lat. Jeśli posiadamy wątpliwości warto zadzwonić do marketu lub do niego pojechać, aby wypytać się o szczegóły.