Mata do akupresury na ból głowy to produkt, jaki przynosi nam ulgę w wypadku wielu chorób. Najczęściej możemy wymienić:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Tego typu mata do akupresury na kręgosłup może być stosowana przez nas w zaciszu domowym. Jednak zalecane jest udanie się do lekarza, zdiagnozowanie bólu, a następnie poznanie prawidłowych technik stosowania maty. Mata do akupresury na migreny jej istotnym zadaniem jest rzeczywiście zmniejszenie dolegliwości bólowych czy to głowy, kręgosłupa. Jednak mata do akupresury na cellulit pomoże nam także w walce z pomarańczową skórką oraz uelastyczni nasz brzuch. Uznaje się bowiem, że taka mata do akupresury na kręgosłup umożliwi nam zniwelować także rwę kulszową i nieco obniżyć ciśnienie. W efekcie daje toż ograniczyć napięcie fizyczne oraz ból w uciskanym miejscu. Warto pamiętać o systematyczności. Regularne stosowana mata do akupresury na migreny umożliwi uregulować pracę układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, odpornościowego i oddechowego. Każda mata do akupresury na brzuch posiada dobrze wyprofilowane igły lub kolce. Mogą być one stworzone z tworzywa ABS lub metali takich jak nikiel, srebro, żelazo, cynk oraz miedź. Metalowe kolce na macie są przeznaczone dla kobiet zaawansowanych, które wcześniej ćwiczyły na pozostałych rodzajach mat oraz nie spawają one im bólu.

Mata do akupresury na cellulit wykonana z ciała ABS dedykowana jest dla kobiet początkujących, które zaczynają swoją przygodne z matą. Dla kobiet zgrabnych oraz z dużą wrażliwością na bodźce polecamy maty o niższej ostrości kolców. Mata do akupresury na kręgosłup – którą zakupić? Wbrew pozorom nie jest to zagadnienie proste. W magazynach możemy napotkać wiele rodzajów mat i zwykle nie wiemy, jaka będzie dla nas najlepsza. Jeżeli mata do akupresury na kręgosłup jest niezbędna ci w pracy – jesteś lekarzem i wiele pań korzysta z niej systematycznie powinieneś wybrać taką, którą można łatwo zdezynfekować. Jeżeli wolimy ją kupować dla siebie to asortyment jest naprawdę spory. Mata do akupresury na brzuch a jej wielkość? Gdy czujesz ucisk lub dyskomfort w jakimś miejscu możesz zdobyć mate niewielkich rozmiarów. Natomiast gdy doskwiera Ci ból pleców powinieneś kupić taką by zwyczajnie się na niej ułożyć. Mata do akupresury na cellulit z bogatą liczbą kolców będą doskonalszym wyborem, gdyż dzięki nim zabieg na 100% będzie trwał krócej.
Ile leżeć na macie?
Wszystko uzależnione jest od poziomu zaawansowania poszczególnej osoby. Mata do akupresury na migreny powinno używać się około 30 do 50 minut. Jednak na samym wstępie będziemy odczuwać dyskomfort, dlatego czas korzystania z maty będzie krótszy. Mata do akupresury na cellulit można używać tak właściwie codziennie, chyba że odkryjemy na naszym ciele zmiany w formie np. siniaków. Wtedy najlepiej zrobić parę dni przerwy, aż zasinienia wchłoną się. Najważniejsza jest to by mata do akupresury na brzuch była wykorzystywana systematyczne, dzięki czemu szybciej zauważymy zniwelowanie dokuczającego nam bólu.