Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz większym zainteresowaniem. Efekty są naprawdę szybkie również możemy je ujrzeć już po kilku tygodniach stosowania. Bańki gumowe nie tylko ujędrniają skórę ud lub brzucha, ale również mogą wymodelować naszą sylwetkę, a przede wszystkim zniwelować cellulit – bańki gumowe na cellulit. Masaż robi się także na dolegliwości bólowe mięśni i dobrze rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe to odmiana baniek próżniowych, których sposób , to zasysanie tkanki pod powstałym ciśnieniem. Są one zazwyczaj wytworzone z gumy czy sylikonu, jednak także możemy napotkać takie wytworzone ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit są w różnorodnych kształtach, dzięki czemu możemy dobrać ich moc do wyselekcjonowanej przez nas części ciała:

  • o średnicy 5-10 cm bańki gumowe dedykowane są do masażu większych partii pośladki czy brzuch
  • o średnicy 2-5 cm bańki chińskie gumowe idealnie sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak stosować?

  • 1. Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra winna być świetnie natłuszczona właściwymi balsamami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przyłóż do wybranej części ciała i usuń nadmiar powietrza. Kształt który tworzą bańki chińskie gumowe pozwala regulować z którą bańka gumowa jest zasysana do uda.
  • 3. Okres masażu jest uwarunkowany od części ciała. Masaż bańką chińską winien przebiegać od 15 do 30 minut. Wolno go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera średnio około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt szybka siła zastosowana przy masażu może spowodować pojawienie się siniaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są stosowane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są bardzo pozytywnym sposobem do walki z tłuszczem czy cellulitem. Jest zatem forma nieinwazyjna i niedroga, więc coraz więcej pań ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po kilku spotkaniach przynosi efekty. Dzięki niemu nasza skóra staje się zrelaksowana i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż polepsza mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, a cera robi się przyjemniejsza i jędrniejsza.


Bańki gumowe są także używane w łagodzeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale także zmieszają napięcie spowodowane siedzącym stylem życia. Masaż nie winien być stosowanych, u kobiet z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w kierunkach leczniczych możemy wykorzystać w:

  • dolegliwościach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • dolegliwościach mięśniowych;
  • dolegliwościach płucnych;
  • kłopotach ukrwienia danej strony.

Czy bańki gumowe na cellulit możemy wykorzystywać sami w mieszkaniu?
Pewnie tak, jednak przed masażem winniśmy się odpowiednio do niego przygotować. Umyć, wysuszyć skórę, jak też odpowiednio ją nawilżyć olejkami jak np. makadamia , kokosowy. Bańki gumowe powinny mieć temperaturę około 40 stopni, dlatego korzystnie jest ją przed masażem namoczyć w letniej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże należy mieć na uwadze, żeby zabieg zrobić zwykle w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa winnym być zaciągane w najniższym punkcie i kulistymi ruchami masaż winien być kierowany ku górze. Pamiętajmy, że sam masaż nie zrobi cudów musimy zmienić przede wszystkim zwyczaje żywieniowe, aby skutki były faktycznie imponujące.