Węgiel aktywny Aliness jest zdrowym produktem o dużym zakresie zastosowań, zarówno w medycynie, jak i pielęgnacji. Jego konstrukcja porowata pozwala na absorpcję innych substancji chemicznych, toksyn oraz gazów. Oto sporo zastosowań jakie posiada węgiel w tabletkach:
1. Detoksykacja: Jako naturalny adsorbent, węgiel aktywny Aliness może pomagać w usuwaniu substancji toksycznych z układu poprzez wiązanie ich na swojej powierzchni oraz eliminację z organizmu poprzez wydalanie.
2. Leczenie wzdęć: Węgiel w tabletkach może pomagać w złagodzeniu problemów związanych ze biegunkami poprzez absorpcję trunków w procesie pokarmowym.
3. Obniżanie poziomu cholesterolu: Badania pokazują, że regularne spożywanie węgla może przyczynić się do ograniczenia poziomu cholesterolu we krwi poprzez wiązanie nadmiaru cholesterolu w przewodzie pokarmowym.
4. Wsparcie dla nerek: Węgiel w tabletkach może pomóc w zwalczaniu substancji toksycznych z organizmu, co może odpowiednio oddziaływać na pracę nerek.


5. Wybielanie zębów: Choć brak jest|kluczowych liczb badań potwierdzających skuteczność – węgiel aktywny Aliness może wesprzeć w wybielaniu zębów, dużo kobiet wykorzystuje go jako codzienny sposób wybielający. Jednakże warto zachować ostrożność, ponieważ nadmierne wykorzystywanie węgla aktywowanego może prowadzić do uszkodzenia szkliwa zębów.
6. Filtrowanie wody: Węgiel aktywny Aliness jest także powszechnie używany w procesach oczyszczania wody, bowiem może skutecznie zniwelować z niej zanieczyszczenia organiczne
7. Leczenie kaca: Ze względu na swoje właściwości absorpcyjne, węgiel w tabletkach może leczyć w absorpcji toksyn związanych z alkoholem, co może pomóc złagodzić objawy kaca.
Mimo że dużo kobiet stosuje węgiel w tabletkach w celach leczniczych i kosmetycznych, zawsze powinno się zachować ostrożność i omawiać się z specjalistą przed podjęciem regularnego stosowania, zwłaszcza jeżeli ma się jakiekolwiek istniejące schorzenia lub zażywa się inne substancje.
Węgiel w tabletkach to forma węgla drzewnego albo innego produktu węglowego, jaki został poddany procesowi aktywacji. Mechanizm ten polega na ogrzewaniu węgla w obecności pary wodnej lub gazów utleniających, takich jak tlen, w wyjątkowo dużej temperaturze, zwykle w kierunku od 600°C do 1200°C.
Podczas tego mechanizmu następuje zlikwidowanie substancji lotnych i niestabilnych, co prowadzi do tworzenia o wysokim stopniu porowatości. Dzięki temu węgiel aktywny Aliness https://med-store.pl/pokaz-produkt/wegiel-aktywny-z-kokosa-300-mg-aliness-100-kaps-vege/3333 staje się bardzo chropowatym produktem o dużej przestrzeni właściwej, co z kolei umożliwia mu skuteczne adsorbowanie substancji chemicznych, toksyn, zanieczyszczeń też pozostałych części z otoczenia. Węgiel w tabletkach – surowcami wyjściowymi do produkcji mogą być rozmaite materiały węglowe, takie jak drewno, węgiel kamienny, torf czy skorupy orzecha kokosowego. Każdy spośród tych materiałów może wpłynąć na właściwości końcowego węgla aktywowanego, co pozwala na dobranie go do pewnych zastosowań.