Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie stosowane głównie w metodach masażu i pielęgnacji skóry. Nazwa „Gua Sha” pochodzi z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W zestawieniu świadczy to faktycznie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha do masażu twarzy używana do masażu twarzy, jest zazwyczaj zrobiona z jadeitu lub różowego kwarcu. Te naturalne minerały posiadają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co powoduje, iż są doskonałe do użytkowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma nietypowe kształty, które są dobrane do różnych obszarów twarzy i przeważnie posiadają zaokrąglone krawędzie, żeby nie uszkodzić wrażliwej skóry. Kamień Gua Sha przeprowadzany nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zmniejszeniu napięcia mięśniowego, zniwelowaniu opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do naprawy napięcia i wyglądu skóry. Dodatkowo, sporo ludzi wierzy, że płytka Gua Sha do masażu twarzy ma cechy uspokajające i może posłużyć w redukcji stresu i napięcia. Kamień Gua Sha jest przeważnie zwany także „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne użycie jest fundamentalne dla osiągnięcia oczekiwanych skutków pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak prawidłowo użyć kamień Gua Sha:
1. Umyj twarz: Na wstępie należy dokładnie oczyścić skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu czy innego delikatnego preparatu czyszczącego. Usunięcie wszystkich pozostałości makijażu i zanieczyszczeń pozwoli na lepsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Następnie na oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć krem czy inny popularny środek do pielęgnacji skóry. Preparat ten dostarczy dobrą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i umożliwi jej prostsze przemieszczanie się po twarzy.
3. Dobierz odpowiedni kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wybierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, jaki chcesz masować. Duże kamienie potrafią być używane na obszarze szyi, podczas gdy mniejsze kamienie nadają się do skóry wokół oczu.


4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując lekkie pociągnięcia wzdłuż konturów twarzy i szyi. Unikaj zbyt mocnego nacisku, żeby zapobiec podrażnieniom skóry. Możesz skoncentrować się na obszarach, gdzie powstają zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powtórz ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez daną liczbę powtórzeń albo poprzez konkretny czas, zwykle około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po ukończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 winna być dokładnie oczyszczana wodą, następnie osusz ją i przechowuj w suchym pomieszczeniu. Regularne stosowany kamień Gua Sha może pomóc w polepszeniu krążenia krwi, zmniejszeniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i poprawie elastyczności i wyglądu cery.