Masz częste infekcje, cierpiałeś na Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Konieczny zatem jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych pomaga w przywróceniu lub zachowaniu odpowiedniej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany głównie sportowcom. Absolutnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano wykonywać na nich własne terapie oddechowe, dopasowane do potrzeb danego klienta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla dziewczyn długo leżących;
  • dla sportowców szczególnie w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np piosenkarze;
  • chorzy po odbytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go wykorzystywać:

  • ludzie w okresie infekcji oddechowej;
  • ludzie z pękniętym bębenkiem albo w okresie zapalenia ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy rodzaje.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak i mechaniczny. Jak wiemy manualny jest o dużo tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo zaprojektowane są one niezwykle podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma również 3 różne piłki w trzech kolorach, które wskazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o innej objętości powietrza. W okresie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Natomiast w okresie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej rozwinięty trenażer do oddechu manualny może zawierać regulacje ruchu powietrza. Jednak wszystko tutaj uzależniony jest o typu który zostanie przez nas dopasowany.

Trenażer medyczny automatyczny jest lżejszy i w używaniu. Jego kluczową zaletą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest niewielki i zakończony ustnikiem. Funkcjonuje na zasadzie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w nowych modelach możemy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu. W okresie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były szczególnie dynamiczne. Pamiętajmy jednak, że nawet taki trenażer do ćwiczeń oddechowych winien być pod kontrolą doktora. Nie zawsze każdy spośród nas rozumie jak je odpowiednio skalibrować i jak długo na nim ćwiczyć w okresie zajęć. Proponowane jest oczywiście wykonywanie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla dziewczyn zaczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeżeli planujemy zmienić swoją wydolność oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wówczas trenażer medyczny winien być zakupiony w specjalnym sklepie. Na pewno musi być automatyczny a my jako zawodnicy winni być pod ochroną doktora. Trenażer do oddechu jest dostępny w sklepach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak również wagą, jaka może okazać się kluczowa przy jego doborze. Kluczowe jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych realizował własne oczekiwania. Nie zawsze warto jest nabywać najdroższy typ, warto zatem zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.