Maty do akupunktury są dedykowana do ucisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w w prawdzie taką samą rolę jak robiony masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są znane już od prawie 7 tys lat i pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u specjalisty, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy samodzielnie wykorzystywać w mieszkaniu, ale powinniśmy dobrać takie, które będą dla nas idealne. Jak wyszukać dobre maty do akupresury? Na samym wstępie powinno się wspomnieć, że wyróżniamy kilka modeli mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla początkujących. Wypustki są ulokowane na macie w odstępach około 6 mm. Zrobione są one z tworzywa sztucznego, a ich końce są tępe.
  • maty do akupunktury dla pań średnio zaawansowanych. Przede wszystkim kolce które także są stworzone ze sztucznego tworzywa są ostre i jest ich na macie o dużo więcej.
  • maty do akupresury dla pań zaawansowanych – kolce w tym wypadku są stworzone z metalu, lub plastiku. Są niesamowicie szeroko ulokowane, dzięki czemu potrafimy odczuć niezwykle głębokie uczucie podczas masażu.

Igły nigdy nie uszkodzą ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć jedynie igieł, mogą być też zaopatrzone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki. Dla pań pierwszy raz je próbujących mogą wyglądać przerażająco. Ale już po pierwszym zabiegu na takiej macie możemy zaobserwować jakie ma korzystne efekty dla naszego zdrowia. Dodatkowe akcesoria. Jeśli chcesz uzupełnić swój zestaw do akupresury powinieneś nabyć poduszkę do akupresury. Poprawi ona Twój masaż.

Przed zakupem maty z wypustkami powinno się zastanowić się czy nie jest warto zakupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obie mają tenże sam model kolców przystosowany do naszych upodobań. Maty do akupresury mogą być stworzone z plastiku lub gumy, lecz także mogą być pokryte materiałem. Jeśli chcemy je używać w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa liczbę ludzi to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu i można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny idealnie sprawdzi się w użytkowaniu domowym. Ostatnim okresem bardzo modne są maty naturalne czyli wyprodukowane z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko uzależnione jest od tego na jakie partie ciała ma być stosowana. Jeśli planujemy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami może być niewielka. Dzięki temu będziemy potrafili ja zabrać ze sobą do pracy albo na wyjazd. Nie musimy na niej jedynie leżeć, możemy także siedzieć bądź stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, dlatego ważne by przed ich zakupem ustalić jakie partie ciała mają być masowane. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same rezultaty terapeutyczne. Ich wybór powinien być uwarunkowany jedynie od naszych upodobań.