Stoły do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie każdego salonu fizjoterapeutycznego. Bez niego trudno nam będzie przeprowadzać zabiegi. Jednak jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak żeby zaspokoiły własne oczekiwania w 100%. Na samym wstępie powinno się zadać sobie pytanie do jakich masaży będziemy stosować stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich wykorzystanie. Stoły do rehabilitacji potrafimy użyć do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako kozetki. Należy przeanalizować jaka grupa osób w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla osób starszych.

Stoły do rehabilitacji główny podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji kierowane są do gabinetów, które drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one stabilną i wielką konstrukcję, oraz bogate dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w wyjątkowo rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na liczbę segmentów, z których składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ułożenia pozwala bowiem nam szerszy komfort oraz wygodę działania oraz rozwija możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, które mają np 3 części regulowane umożliwiają nam właściwsze ułożenie pacjenta, oraz maksymalny komfort w momencie pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które mają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo praktyczne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają także specjalne akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort pacjenta, lecz także wycięcie na twarz w zagłówku. Jeśli masaż jest prowadzony na kręgosłup położenie pacjenta jest ogromnie istotne. Budowa stołu jest też bardzo ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją przeważnie wzmocnioną. Jeśli planujesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy salami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przesunąć. Kółka możemy blokować na chwila zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji mobilne- jak sama nazwa świadczy możemy je transportować i masaż zrobić w mieszkaniu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich istotną zaletą jest mała waga, aby łatwo się go transportowało. Są one zrobione ze stabilnego antybakteryjnego surowca oraz szybko się je składa. Sporo z nich posiada określone pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne muszą być też stabilne w czasie zabiegu, zatem przed zakupem możemy dokładnie porównać modele.

Wybór na rynku jest faktycznie ogromny. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 możemy zakupić w atrakcyjnych cenach, jednak im więcej| będą miały funkcji tym niestety wartość będzie większa. Jednak wyselekcjonowanie właściwego modelu winien być oparty o dokładną analizę wszystkich dostępnych modeli i dobrze przez fizjoterapeutę.